Xiaomi Tamiri İçin Hemen Teklif Al

Xiaomi Cep Telefon Tamiri

Arızalanmış veya bozulmuş olan xiaomi cep telefonu tamiri için iki yola başvurabiliriz. Fakat öncelikle telefonunuzu kendi yetkili servisine göndermek daha etkili bir yoldur. Özellikle de telefonunuzun garanti süresi daha bitmemiş ise xiaomi yetkili servisine göndermek ve tamirini burada gerçekleştirmek size birçok açıdan yarar sağlayacaktır.

Bu yararlardan biri Xiaomi yetkili servisinin daha hızlı olmasından dolayı sizi oldukça zaman kazandıracaktır. Ayrıca garantisi devam eden telefonunuzun eğer ki garanti kapsamında ise ekstra bir ücret talebinde bulunamazlar. Önemli konulardan biri de hiçbir yetkili teknik servis orjinal parça haricinde parça kullanamazlar. Mutlaka parçanın orjinal olması gerekmektedir. Ayrıca telefonunuzu vermiş olduğunuz Xiaomi yetkili servisinden gelen telefonunuzun arızası geçmemiş ise ya da teknik servisten kaynaklı sorunlar var ise telefonunuzu tekrar iade ederek onarımını ücretsiz sağlayabilirsiniz.

Xiaomi telefonunuz yetkili servise gitmesine rağmen halen arızası geçmemiş ise hukuki yoldan da hakkınızı arayabilirsiniz. Fakat yetkili servis hizmetinden faydalanmak istiyorsanız telefonunuzun mutlaka Xiaomi markalı bir telefon olması gerekmektedir. Ayrıca telefonunuzun kullanıcı hatası olmaması gerekmektedir. Çünkü kullanıcı hatası olan hiçbir cihaz garanti kapsamına giremez. Son olarakta garanti kapsamına girmesi için garanti süresinin dolmamış olması gerekmektedir. Bunlar dışındaki tüm olanakları sağladığınız sürece Xiaomi yetkili teknik servisinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Ayrıca Xiaomi telefonunuzda kullanıcı hatası yok ise ve devamlı tamire gittiği halde düzelmiyorsa Xiaominin kendinden kaynaklı bir arızası-sorunu var ise Xiaomi arızalı olan telefonu sizden alıp yerine yeni sıfır bir Xiaomi akıllı cep telefonu vermektedir.

Lakin bu o kadar da kolay değil, bunun  için bazı şartları sağlanması gerekmektedir. Eğer ki siz bu şartların hiçbirini sağlayamıyor iseniz telefonunuzu tamirini başka nereye yaptırabilirim diye düşünebilirsiniz. Telefonunuz arızalandı ve garantinizinde süresi dolmuşsa genede telefonunuzu Xiaomi yetkili teknik servisine gönderebilirsiniz. Ancak bilmeniz gereken bir husus vardır. Bu da yetkili teknik servis garanti süresi dolmuş olduğu için vermiş olduğu teknik hizmet servisini ücretli yapmaktadır. Bu sebepli yetkili servisin almış olduğu ücret bazı kişileri fazla gelebilir. Bu nedenle Xiaomi yetkili teknik servisine vermek istemiyorsanız başka çözüm yolları da bulabilirsiniz. Çözüm yollarından biri de telefon tamiri yapan ve neredeyse her yerde kolayca bulabileceğimiz telefon tamiri yapan  dükkanlar mevcuttur. Bu dükkanlar sayesinde telefonunuzu tamir ettirebilirsiniz.

Xiaomi telefonunuzun sıkıntısını ya da arızası ne ise tamir edecek  kişiye söyleyerek telefon tamirinizi hem hızlandırabilir hem de işlemleri başlatabilirsiniz. Aklınızda bulunması gereken bazı konular var. Bu konular ise telefonunuzu vermeden önce vermek  üzere olduğunuz tamirciyi iyi araştırmanızdır. Ya da güvendiğiniz ve bildiğiniz bir tamirci var ise ona vermeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bunun nedeni ise meslekle yeni başlamış ve tecrübesiz biri olabilir. Eğer ki vermiş olduğumuz kişi tecrübesiz biri ise telefonunuzu tamir etmek isterken daha da çok bozabilir. Buda Sizi oldukça sıkıntıya sokabilir.

Bir diğer önemli konu da telefonunuzu vermiş olduğunuz tamircinin telefonunuzu onarırken orjinal parça kullanması da oldukça önemlidir. Bundan dolayı vermiş olduğunuz tamircinin orijinal parça kullandığından emin olunuz. Çünkü orijinal parça kullandım diyerek olduğundan fazla bir ücret talep edebilirler. Tüm bu nedenlerden dolayı tanıdığınız,bildiğiniz bir tamirci olması ve telefonunuzu ona emanet etmeniz oldukça önemlidir.

Eğer yok ise telefonumuzu vermeden önce iyice araştırmanız önerilir. Ancak normal bir tamirci Xiaomi yetkili teknik servisine göre daha uygun fiyata telefonunuzu tamir edebilir. Ancak her iki yere de telefonunuzu emanet ederken oldukça dikkatli olmanız gereken bir konuda kişisel verilerinizin silinmesidir. Akıllı cep telefonlarımız günlük hayatımızda en büyük dostumuzdur. Akıllı cep telefonumuzu hayatımızın her alanında kullanıyoruz. Bütün kişisel bilgilerimiz, yazışmalarımız fotoğraflarımız vb gibi birçok bilgimiz cep telefonlarımızın içindedir.

Özellikle de banka işlemleri gibi önemli işlemlerimiz içinde kullandığımız ve hayatımızı kolaylaştıran bir cihazdır. Telefonunuzu tamirciye ya da yetkili servise vermeden önce bu bilgilerinizi ya da kişisel neyiniz varsa temizleyerek vermeniz daha güvenli bir yoldur. Bu tür bilgileri temizlemeden verirseniz kötü niyetli kişilerin eline geçebilir.Bu da kötü sonuçlara yol açabilir. Bundan dolayı telefonunuzu vermeden önce bilgisayar ya da usb bellek gibi bir depolama alanına bilgilerinizi aktarıp telefonunuzu temizleyerek verebilirsiniz. Peki Xiaomi yetkili teknik servisine nasıl ulaşabilirsiniz.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*