Huawei Tamiri İçin Hemen Teklif Al

Huawei Cep Telefonu Tamiri

Arızalanan huawei cep telefonu tamiri iki çeşit yol ile yapılmaktadır. Bu yollardan ilki şüphesiz ki garanti kapsamına girmekte olan Huawei yetkili teknik servisidir. Eğer ki Huawei cep telefonunuz arızalandıysa ve hala garanti süresi devam ediyorsa kesinlikle bu yolu tercih etmelisiniz.

Bunun sebebi ise Huawei yetkili servisi hem zaman açısından oldukça hızlıdır hem de arızalanan telefonunuzu tamir ederken sizden hiçbir ücret talep etmemektedir. Aynı zamanda yetkili servisler kesinlikle orijinal parça kullanmak zorundadır. Ayrıca eğer ki arızalanan Huawei cep telefonunuz teknik servisten geldikten sonra da bazı sıkıntılar veriyorsa geri iade edebilirsiniz. Yetkili servis bu telefonu tekraren ücretsiz bir şekilde tamir etmek zorundadır.

Eğer ki halen olmuyorsa, telefonun arızası giderilmiyorsa hukuki işlem bile başlatabilirsiniz. Ancak bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız öncelikle bazı şeylere ihtiyacınız vardır. Bunlardan ilki şüphesiz cep telefonunuzun markasının Huawei olmasıdır. İkincisi de telefonun arızalanma sebebi kullanıcı hatası kapsamına girmemesidir.

Son olarak da garanti süresinin hala devam etmesidir. Tüm bu şartlar olduğu sürece Huawei yetkili servisi, bu hizmeti size ücretsiz olarak tanımlamaktadır. Ayrıca Huawei eğer ki sizin telefonunuzda kullanıcı hatası dışında telefonun kendinde bir sıkıntı varsa ve bu tamir olmuyorsa bu telefonu iade olarak alabiliyor. Sizin telefonunuzu alıyor ve yerine sıfır olarak aynı marka bir Huawei telefon gönderiyor. Ancak bunun içinde birkaç husus yer almaktadır.

Peki siz de bu şartlar yer almıyorsa ve telefonunuz arızalandı ise neler yapabilirsiniz? Telefonunuza arızalandı ise ve garanti sürenizde olduysa yine Huawei yetkili servisine gönderebilir ve telefonunuzu tamir ettirebilirsiniz. Ancak burada unutulmamalıdır ki bu hizmet ücretli olarak size verilmektedir. Bu alınan ücret de bazı kişilere göre bir o kadar maliyetli gelmektedir. Bu sebeple eğer ki telefonunuz garanti kapsamı dışındaysa ve Huawei yetkili servisine ücretli olarak veremeyecek durumdaysanız başka alternatif çözümler elbette ki vardır. huawei Cep telefonu tamiri yapmakta olan ve neredeyse her yerde bulabileceğimiz küçük dükkanlarda da telefonunuzu tamir ettirebilirsiniz.

Telefonunuzun markasını ve modelini tamirci söyleyerek sonrasında telefonun ne gibi bir sıkıntısı olduğunu da aktararak telefonun tamir işlemini başlatabilirsiniz. Ancak burada unutulmaması gereken bazı hususlar yer almaktadır. Bunlar ise kesinlikle telefonunuzu vermeden önce bu tamirci araştırmanızdır. Bunun sebebi ise bu meslekte daha yeni başlamış ve pek bir tecrübesi olmayan kişilerin de bu işi yapıyor olmasıdır. Bu sebeple eğer ki vereceğiniz tamirci işini tam bilmiyorsa telefonunuzu tamir etmekten ziyade daha da bozabilir. İkinci olarak dikkat etmeniz gereken husus da kesinlikle tamirci olan kişinin telefonunuzda orijinal parça kullanıp kullanmadığıdır.

Bunun sebebi ise bazı tamirciler orijinal parça kullandım diyerek çok fazla bir ücret talep ediyor ancak orijinal parçayı kullanmıyorlar. Tüm bu sebepler baz alındığında kesinlikle güvendiğiniz, tanıdığınız ve bildiğiniz bir tamirciye telefonunuzu teslim edebilirsiniz. Huawei yetkili teknik servise kıyasla daha ucuz bir fiyata sizin telefonunuzu tamir edecektir.

Ayrıca hem Huawei yetkili servis için hem de normal cep telefonu tamircisi için başka dikkat etmeniz gereken bir husus da kişisel verilerinizin silinmesidir. Cep telefonları artık hayatımızın her yerinde. Bütün kişisel bilgilerimiz, arkadaşlarımızla olan sohbetlerimiz, banka hesaplarımız, e-posta hesabımız ve daha birçok özel dosyamız cep telefonlarının belleğinde mevcuttur.

Bu bilgileri temizlemeden eğer ki bir telefoncuya ya da bir yetkili servise telefonunuzu gönderirseniz kötü niyetli kişiler tarafından fotoğraflarınız, banka bilgileriniz ve e-posta adresiniz çalınabilir. Siz de telefonunuzu tamir ettirmeden önce kesinlikle bilgisayar gibi bir depolama birimine telefonunuzdaki verileri aktarmanız gerekmektedir. Peki Huawei yetkili teknik servisine  nereden ve nasıl yollarla ulaşabilirim?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*